Najväčší výrobca liehovín na Slovensku

KTO SME

Najväčší výrobca a distribútor alkoholických nápojov na Slovensku a jeden z kľúčových hráčov v strednej Európe s distribučnými spoločnosťami v Českej republike, Maďarsku a juhovýchodnej Európe.

Sme s vami už 155 rokov

Viac než 150-ročná história spoločnosti St. Nicolaus sa píše už od čias založenia prvej rafinérie liehu v roku 1867.

ST. Nicolaus

Globálna prítomnosť

Výrobky St. Nicolaus nájdete na viac ako 20 trhoch v Európe, Afrike, Ázii a v Severnej Amerike.

ST. Nicolaus

Komplexná výrobná základňa

Dve vlastné likérky, moderný liehovar a pálenica na ovocné destiláty na Slovensku a v Maďarsku.

Najpredávanejšie produkty

Až 11 z 20 najpredávanejších produktov na domácom trhu pochádza z produkcie St. Nicolaus. 

Medzinárodne oceňovaní

Pravidelné ocenenia produktov na medzinárodných súťažiach ako World Spirit Awards, ISW, The World Packaging Awards a Superbrands. 

Naša vízia

Naša vízia

Chceme byť našim spotrebiteľom poruke vždy a všade, kde potrebujú uhasiť svoj smäd, vychutnať si jedlo či zabaviť sa s rodinou a priateľmi. Robíme tak s cieľom ponúkať im alternatívy, ktoré sú čo najzdravšie, spoločensky a environmentálne zodpovedné.

Naša misia

Naša misia

Bohaté skúsenosti založené na histórii a tradícii so silným dôrazom na inovácie, kvalitu a bezpečnosť výrobkov
zabezpečujú spoločnosti St. Nicolaus líderstvo a konkurencieschopnosť na slovenskom trhu už desiatky rokov.

Naše liehovary

St. Nicolaus,
Liptovský Mikuláš

Výrobná linka vodky v Liptovskom Mikuláši

St. Nicolaus, Liptovský Mikuláš

Za rok nášho vzniku považujeme rok 1867, keď Armin Stark založil prvú súkromnú pálenicu v Liptovskom Mikuláši, ku ktorej v roku 1910 pribudla rafinéria liehu. O dvanásť rokov neskôr vznikla ako dcérska spoločnosť Prvá liptovská továreň na likéry – Rudolf Stien a spol., ktorá rozšírila vtedajšie portfólio o výrobu likérov, borovičiek, rumu či slivovice. Výroba prebiehala aj počas druhej svetovej vojny až do znárodnenia a vytvorenia štátneho podniku a neskoršej privatizácie a vzniku súčasnej spoločnosti ST. NICOLAUS a. s., ktorá je dnes najväčším výrobcom liehovín a destilátov na Slovensku.

ST. NICOLAUS je najväčším výrobcom liehovín a destilátov na Slovensku a dodnes nadväzuje na bohaté tradície a skúsenosti výroby liehovín na Liptove.

Slovenské liehovary a likérky, Leopoldov

Pohlad do výrobne liehu v Leopoldove

Slovenské liehovary a likérky, Leopoldov

Bohatá história liehovaru v Leopoldove siaha až do roku 1908, keď sa statkári Fuchs, Löwy a Switzer rozhodli založiť spoločnosť „Západouhorský liehovar a rafinéria“ s cieľom vybudovať moderný veľkokapacitný liehovar na výrobu liehu z cukrovej repy pre významnú časť Rakúsko-Uhorska. V roku 1911 odštartoval svoju prvú kampaň Leopoldovský liehovar – najväčší priemyselný liehovar v celej strednej Európe. Liehovar dodnes nadväzuje na to najlepšie zo svojej bohatej histórie, no stále drží krok so svetovými trendmi z oblasti liehovarníctva, vďaka čomu má na konte mnoho ocenení.

Liehovar dodnes nadväzuje na to najlepšie zo svojej bohatej histórie, avšak nezabúda držať krok so svetovými trendmi z oblasti liehovarníctva. Leopoldovský liehovar je vďaka tomu oceňovaným výrobcom octu a potravinárskeho liehu najvyššej kvality.

Várda Distillery, Kisvárda, Maďarsko

Pohľad na rozbalenú fľašu Varda Distillery

Várda Distillery, Kisvárda, Maďarsko

Skupina Várda-Drink so sídlom v Kisvárde sa už roku 1922 pod vedením Istvána Dinera profilovala ako jeden z najväčších hráčov na maďarskom trhu s liehovinami a pálenkou. Továreň za tie roky prešla mnohými zmenami, od roku 2007 patrí do slovenskej skupiny St. Nicolaus a ročne vyrába milióny litrov liehovín a pálinky, minerálnej vody, nealkoholických nápojov i octu. Za takmer 100 rokov pôsobenia sa Várde podarila registrácia prvej ochrannej známky v krajine Szatmári Szilvapálinka a následne aj Szabolcsi Almapálinka, ale aj množstvo domácich a zahraničných ocenení z prestížnych súťaží destilátov.

Vo výrobných závodoch v Kisvárde a v pálenici vo Vásárosnaményi sa ročne vyrábajú milióny litrov liehovín a pálinky, minerálnej vody a nealkoholických nápojov i octu. Špecialitou je napríklad dvojnásobné Hungarikum (pálinka + Hollóházi porcelánová fľaša) Kulacs pálinky.

ST. Nicolaus

St. Nicolaus pôsobí na viac ako 19 zahraničných trhoch.

Vlastné marketingové a sales tímy sídlia v: 
Prostredníctvom distribútorov pôsobíme v:
ST. Nicolaus Veľká Británia
ST. Nicolaus Nemecko
Rakúsko
Taliansko
ST. Nicolaus Poľsko
ST. Nicolaus Čierna Hora
ST. Nicolaus USA
ST. Nicolaus India
ST. Nicolaus Chorvátsko
ST. Nicolaus Bosna a Hercegovina
ST. Nicolaus Slovinsko
ST. Nicolaus Kosovo
ST. Nicolaus Čína
ST. Nicolaus Belgicko
ST. Nicolaus Srbsko
Nigéria
V prípade záujmu o spoluprácu kontaktujte:
international@nicolaus.sk