ST. Nicolaus

ST. NICOLAUS dodá zadarmo lieh na dezinfekciu do domovov dôchodcov v okolí závodu v Leopoldove

28. októbra 2021 – Tlačové správy
Leopoldov, 23. marec 2020 – Spoločnosť ST. NICOLAUS promptne zareagovala na aktuálnu situáciu na Slovensku a takmer okamžite prijala opatrenia na zmenu výroby. Okrem dodávok pre zdravotníkov dodá bezplatne domovom dôchodcov v okolí leopoldovského závodu lieh na dezinfekciu.

K dnešnému dňu ST. NICOLAUS obmedzil výrobu octu na linkách Slovenských Liehovarov v Leopoldove a zameral sa na výrobu čistého liehu, ktorý je potrebný na dezinfekciu – prioritne v zdravotníctve, ale aj v iných oblastiach. Vedenie spoločnosti prijalo toto zásadné rozhodnutie okamžite, ako sa na Slovensku začala situácia ohľadom koronavírusu zhoršovať.

„Snažili sme sa čo najrýchlejšie zareagovať na požiadavky nemocníc a zdravotníkov, ktorí sa na nás začali obracať s požiadavkami na zvýšené dodávky čistého liehu. Vďaka niekoľkým zmenám vo výrobe v posledných dňoch ide naša výrobná linka na svoj maximálny technický výkon a darí sa nám vyprodukovať 36 000 litrov čistého liehu denne, ktoré okamžite, bez obmedzenia, distribuujeme podľa objednávok do našich nemocníc, výrobcom zdravotníckych pomôcok, dodávateľom pre nemocnice a lekárňam. Zároveň sme spustili výrobu dezinfekčného roztoku na báze liehu určeného primárne na výrobu dezinfekčných prostriedkov,“

hovorí Andrej Hronský, generálny riaditeľ ST. NICOLAUS.

Okrem nemocníc a zdravotníckych zariadení budú dodávané lekárňam a výrobcom dezinfekčných prostriedkov.

ST. NICOLAUS až do odvolania, dokedy to bude potrebné, sústredí prioritne svoju výrobu na produkciu tak čistého alkoholu, ako aj na výrobu dezinfekčného roztoku. V prvom rade bude zabezpečovať dodávky do zdravotníckych zariadení a zdravotníkom, následne aj do voľného predaja.

„Vzhľadom na to, že najohrozenejšou skupinou sú seniori a starší ľudia, dodáme zadarmo do domovov dôchodcov v okolí nášho výrobného závodu v Leopoldove čistý alkohol, v prvej várke približne 1 000 litrov, ktorý im pomôže dodržiavať prísne požiadavky na hygienu a dezinfekciu, a v prípade potreby obmedzíme aj výrobu liehovín,“

doplnil najbližšie kroky ST. NICOLAUS Andrej Hronský.

Prvé dodávky zo závodu v Leopoldove rozvezú do 16 domovov dôchodcov v okolí už v pondelok. Vedenie domovov tento dar spoločnosti ST. NICOLAUS v súčasnej zložitej situácii veľmi privítalo.

V prípade záujmu o bližšie informácie, prosím, kontaktujte:
Eva Fúriková, Project Manager, 1st CLASS AGENCY, tel.: +421 911 174 414, furikova.eva@1stclass.sk

Ďalšie novinky